آماده کردن یخچال برای اسباب کشی به مکان جدید

آماده کردن یخچال برای اسباب کشی به مکان جدید

آماده کردن یخچال برای اسباب کشی به مکان جدید

یخچال؛ این وسیله مهم، سنگین، بزرگ و اغلب گران قیمت برای جابجایی مناسب و اصولی به فردی با تجربه و با علم اینکار نیاز دارد.
جابجایی این وسیله ضروری منزل و ادارات، می بایست با دقت طی چند مرحله اساسی صورت بگیرد.

مراحل جابه جایی یخچال

در وهله نخست می بایست مواد غذایی از یخچال خارج گردد. مواد خارج شده یا باید در سردکن قرار گیرد و یا به کسی داده شود و یا دور ریخته شود. این امکان هم وجود دارد که بعضی مواد غذایی در یخچال قابلیت ماندگاری بدون خراب شدن در بیرون از یخچال را تا چندین روز داشته باشند.

در قدم دوم یخچال را خاموش کنید و از برق بکشید. در صورت وجود آبسرد کن یا یخساز، لوله انتقال این قسمت را نیز جدا نمایید.در مرحله بعد می بایست در یخچال برا چندین ساعت باز بماند تا یخ ها آب شده و محیط داخلی ان خشک شود و برای باربری آماده گردد.
اگر زمان کافی برای این مرحله ندارید می توانید با باد ملایم سشوار یخ ها آب کرده و با دستمال تمیز آبگیری نمایید.

اکنون زمان آن رسیده که تمام قطعات داخل یخچال را از آن بیرون بیاورید. کشوها، قفسه ها، جا تخم مرغی و … همه را خارج نمایید. سپس آن ها را به دقت در کارتون های جداگانه بسته بندی کنید.

در یخچال را باز بگذارید تا از رشد کپک ها جلوگیری شود. از فرصت استفاده کنید، حال که یخچال خالی شده است می توانید از محلول جوش شیرین برای از بین بردن بوی یخچال هر چند کم و نیز قارچ ها و کپک های احتمالی و ذره بینی استفاده کنید.

یخچال را برای جابجایی بسته بندی کنیم. برای بسته بندی، اکثر شرکت های خدماتی و اتوبار این کار را با مهارت زیاد انجام می دهند و نیاز نیست برای این کار نگرانی خاصی داشته باشید.

تمیز باز مجموعه بزرگ اتوبار تهران

همین حالا تماس بگیرید : 02188561097

حال یخچال شما برای اسباب کشی و قرار دادن در ماشین های باربری آماده است.

چه زمانی بعد از جابجایی یخچال را روشن کنیم؟
پس از قرار دادن این وسیله ضروری و مهم در مکان جدید، حداقل 3 ساعت صبر کرده و آنرا به هیچ وجه تکان ندهید. پس از سپری شدن حداق این زمان، آنرا به برق وصل کنید. این تذکر جدی را یاداور می شویم که به هیچ وقت زودتر از 3 ساعت از بی حرکت ماندن یخچال انرا روشن نکنید.

سایر مقالات مرتبط این سایت

1- نحوه جابجایی یخچال و

2- جا به جایی وسایل سنگین و

3- جا به جایی ساید بای ساید .

درباره نویسنده

نظر خود را بنویسید