اسباب کشی اداره و شرکت

اسباب کشی اداره و شرکت

اسباب کشی اداره و شرکت

به دلیل اهمیت زمان در هنگام اسباب کشی اداره و شرکت ها لازم است که این کار در زمانی کوتاه صورت پذیرد. به همین دلیل در ابتدا لازم است که برای تمامی امور مربوط به اسباب کشی از قبل برنامه ریزی نمایید. در درجه اول باید یکی از افراد مسئولیت نظارت بر امور را در دست گیرد تا تقسیم کار ها به درستی صورت پذیرد و هرج و مرج ایجاد نشود. به دلیل اینکه لوازم موجود در یک شرکت لوازم حساس و گران قیمتی هستند، بنابراین بسته بندی وسایل را با دقت بالا انجام دهید تا از ایجاد آسیب به وسایل جلوگیری شود. بهترین کار این است که از کارتن های سالم استفاده شود و پس از بسته بندی کارتن ها با دقت چک کنید.

قبل از تماس با اتوبار تهران وسایل موجود در شرکت را کامل بسته بندی و آماده نمایید.

بهتر است بر روی هر کارتن مشخصات وسیله و محل قرار گیری آن را یادداشت نمایید تا در هنگام باز کردن وسایل دچار سردرگمی نشوید.

از هر یک از کارمند ها بخواهید که وسایل روی میز خود را جمع آوری و بسته بندی نماید. این کار از گم شدن وسایل جلوگیری کرده و اسباب کشی را تسهیل می بخشد.

بهترین اتوبار را برای جابه جایی وسایل خود انتخاب نمایید. وسایل اداره ها و شرکت ها بسیار حساس هستند و تنها یک باربری با تجربه می تواند جابه جایی وسایل را به درستی و با دقت بالا انجام دهد و کارتن های حاوی اسباب شکستنی را به آن ها نشان دهید.

در پایان به این نکته نیز توجه کنید که درباره آدرس مکان جدید به کارمند ها و همچنین مشتری های خود به درستی اطلاع رسانی کنید. قبل از خروج از دفتر تمامی ساختمان را به درستی چک کنید و از جابه جایی کامل تمام وسایل موجود اطمینان حاصل فرمایید.

درباره نویسنده

نظر خود را بنویسید