اسباب کشی در اماکن اداری

اسباب کشی در اماکن اداری

اسباب کشی در اماکن اداری

برای اسباب کشی و جابه جایی در اماکن اداری و شرکت ها نیاز به انجام اموری است که از قبل به آن ها رسیدگی کنید. به طور کلی می شود گفت اسباب کشی امری نسبتا خسته کننده و زمانبر است. اما با انجام مواردی می توانید سختی این کار را برای خود و پرسنل خود کم کنید و دچار آشفتگی و سردرگمی نشوید. قبل از همه با یک شرکت باربری برای روز مقرر اسباب کشی هماهنگ کنید. اگر در پایتخت هستید، شرکت های باربری تهران فراوان هستند فقط سعی کنید یک شرکت مطمئن و کاربلد را برای این کار انتخاب کنید.
اتوبار تمیزبار همواره با ارائه ی خدمات با بهترین کیفیت و حداقل زمان آماده ی خدمت رسانی به تمامی نقاط می باشد.

تفکیک وسایل و بسته بندی آن ها

معمولا اکثر شرکت ها و ادارات در انبار خود تعدادی جعبه و کارتون بابت حمل فایل ها و پوشه های مرتبط را دارند. اما اگر این جعبه ها در دسترس نبودند نیز می توانید از بیرون خریداری کنید. تمامی وسایل مانند پرونده ها، فایل ها، کتاب ها و سایر وسایل از این قبیل را در جعبه یا کارتون به صورت منظم بچینید. سعی کنید تمام فضای خالی جعبه را پر کنید. برای این کار بهتر است از کارتون های خیلی بزرگ استفاده نکنید زیرا که حمل آن ها راحت تر است.

جالب است بدانید در بعضی از کشورها، نوع خاصی از جعبه ها در ادارات و شرکتها جهت اسباب کشی و حمل وسایل کارکنان و پرسنل مورد استفاده قرار می گیرد که “توت” نامیده می شوند و برای جابه جایی فایل ها و پرونده های اداری مورد استفاده قرار می گیرند.

برچسب زدن بر روی جعبه ها

بعد از گذاشتن هر سری از وسایل در جعبه یا کارتون و بسته بندی آن، حتما روی آن جعبه برچسبی شامل نام محتویات داخل جعبه را بزنید. این کار بعد از اتمام اسباب کشی و هنگام چیدن وسایل در مکان جدید بسیار به شما کمک می کند و از مواردی مانند قاطی شدن وسایل همکاران با هم پیشگیری می کند.

درباره نویسنده

نظر خود را بنویسید