جابه جایی رایانه و لپ تاپ

جابه جایی رایانه و لپ تاپ

جابه جایی رایانه و لپ تاپ

رایانه و لپ تاپ از وسایل بسیار حساس و شکننده ای هستند که باید در جابجایی آن ها نهایت دقت را به کار برد. ما در این نوشته به شما یاری می رسانیم تا بتوانید به راحتی با استفاده از خدمات باربری یک اسباب کشی ایمن را تجربه نمایید.

اطمینان از وجود بیمه

در مرحله اول لازم است که در نظر بگیرید آیا رایانه و لپ تاپ شما تحت بیمه قرار دارد یا نه. از آن جایی که این وسایل به دلیل ذخیره اطلاعات مهم دارای درجه اهمیت بالایی هستند، بنابراین بهتر است که در هنگام اسباب کشی دارای بیمه باشند تا هرگونه خسارت وارده توسط بیمه پرداخت گردد. البته این امر بیشتر در مورد اسباب کشی ادارات و سازمان ها که دارای تعداد بیشتری رایانه و لپ تاپ هستند، اهمیت پیدا می کند.

ذخیره پرونده ها و اطلاعات مهم

حادثه خبر نمی کند! بنابراین برای اطمینان بیشتر یک کپی از پرونده ها و اطلاعات مهم را ذخیره کرده و نگهداری نمایید. می توانید اطلاعات را در یک هارد و یا فلش مموری ذخیره و حفظ کنید. سعی کنید این هارد و یا فلش مموری را در جای امن قرار دهید.

از یک جعبه محکم کمک بگیرید

از آن جایی که هارد دیسک، مانیتور و سایر قطعات رایانه شما شکننده و حساس هستند، از جعبه های محکم برای این کار استفاده نمایید. می توانید برای جلوگیری از ایجاد آسیب از نایلون های حباب دار در داخل جعبه استفاده کنید.

کابل های رایانه خود را جدا نمایید، آن ها را در داخل یک کیسه نگهداری کنید. سپس رایانه و همچنین کابل ها را بسته بندی نمایید.

اسکنر، چاپگر و سایر تجهیزات رایانه خود را به همین روش بسته بندی کنید. اطمینان حاصل کنید که هیچ چیز در هنگام جابه جایی و انتقال توسط اتوبار تغییر و حرکت نمی کند.

بر روی جعبه ها از کلمه شکننده استفاده نمایید تا کارکنان باربری در هنگام جابجایی دقت لازم را لحاظ نمایند. شما می توانید برای انجام کلیه خدمات جابه جایی از تمیز بار کمک بگیرید.