جابه جایی وسایل سنگین

جابه جایی وسایل سنگین

جابه جایی وسایل سنگین

جابه جا کردن وسایل سنگین و بزرگ برای کار راحتی نیست و هر کسی قادر به انجام این کار نمی باشد برای مثال برای خانم ها بلند کردن وسایل سنگین مانند مبل و یخچال و تلویزیون و غیره کار بسیار سختی است و کم تر کسی این کار را انجام می دهد.
هیچ وقت به تنهایی اقدام به جا به جا کردن وسایل سنگین نکنید زیرا این وسایل موجب آسیب های سختی می شوند. اگر اتوبار جابه جایی هم بر عهده می گیرد از او کمک بگیرید.

مراحل جابه جایی

برای جابه جا کردن وسایل بزرگ و سنگین ابتدا این وسایل را بسته بندی کرده و بر روی پایه های چرخ دار می گذارید و به آرامی به سمت اتوبار مورد نظرتان حرکت می کنید، هرچند که باربری های خوب مانند اتوبار تهران افراد زبده و کاربلدی دارند که به راحتی و حرفه ای این کار را انجام می دهند.
جابه جایی اسباب اثاثیه ی سنگین مانند وزنه برداری است.
استفاده از قرقره ها بهترین شکل جا به جایی وسایل سنگین می باشد اگر وسیله ی شما از حد سنگین بودن گذشته است و قول پیکر می باشد از جرثقیل استفاده کنید این دستگاه برای شما کار را راحت کرده است.
هنگام جا به جایی اشیا در راه پله ها بهترین کار حرکت به سمت عقب است این کار باعث کاهش فشار به شما می شود و میزان سنگینی را کاهش می دهد.
تمام فنون مربوط به جا به جایی در اتوبار های حرفه ای بیان می شود و باربری های زبده این روش ها را بلد اند.
برای مثال قانون بزرگی وجود دارد که بیان می کند: هرگز اجسام بلند تر از سطح شانه خودتان را بلند نکنید و یا همیشه از دستکش های مخصوص باربری استفاده کنید زیرا مانع آسیب رسیدن به شما می شود.

درباره نویسنده

نظر خود را بنویسید