بسته بندی صحیح وسایل در هنگام اسباب کشی

بسته بندی صحیح وسایل در هنگام اسباب کشی

بسته بندی صحیح وسایل در هنگام اسباب کشی

یکی از چالش های مهم در هنگام اسباب کشی ، آماده سازی و بسته بندی صحیح وسایل برای باربری و حمل می باشد. با توجه به نوع و جنس وسیله مورد نظر نحوه بسته بندی متغیر است و همواره باید این موضوع در نظر گرفته شود.

بسته بندی وسایل باید قبل از رسیدن اتوبار مورد نظر صورت گیرد. به این منظور ابتدا لازم است که کارتن هایی با ضخامت مناسب تهیه شود. ضخامت زیاد کارتن ها سبب افزایش ایمنی در حین باربری وسایل می گردد. بهتر است که این کارتن ها در انداره های مختلف تهیه شوند و با توجه به ابعاد وسایل مورد استفاده قرار بگیرند.

برای جلوگیری از شکستن وسایل شکستنی و حساس می توان از لباس های کهنه و قدیمی کمک گرفت. به این صورت که وسیله مورد نظر را به طور کامل با استفاده از لباس خود بپوشانید. در مورد بشقاب ها می توانید لا به لای هر دو بشقاب یک لباس قرار دهید. این کار از برخورد بشقاب ها و شکستن آن ها در حین باربری جلوگیری به عمل می آورد. در این حالت فضا های خالی ایجاد شده بین وسایل را نیز کاملا بپوشانید تا در هنگام حمل توسط کارکنان اتوبار از جابه جایی و برخورد وسایل  به یکدیگر جلوگیری شود.

مورد دیگری که می تواند بسیار کمک کننده باشد این است که برچسبی تهیه  کنید و بر روی وسایل شکستی ، شکستی بودن آن ها را عنوان کنید. این کار سبب می شود که کارکنان اتوبار این کارتن ها را با دقت بیشتری حمل نمایند. از این برچسب ها می توانید برای کارتن های دیگر نیز استفاده کنید و با نوشتن نام وسایل بر روی کارتن ها بتوانید در هنگام باز کردن و چینش ، وسایل را با سرعت بیشتری پیدا کنید.

در کنار استفاده از لباس های کهنه شما می توانید از روزنامه و وکیوم حباب دار استفاده کنید. هنگام  چینش وسایل خود در داخل کارتن ها بهتر است وسایل سنگین تر در قسمت پایین قرار بگیرد تا از آسیب به وسایل دیگر جلوگیری به عمل آید.

در آخر درب کارتن ها را با استفاده از چسب به طور کامل ببندید. دقت کنید که چسب انتخابی از قدرت چسبندگی بالایی برخوردار باشد.

پس از اتمام فرآیند بسته بندی لازم است که با اتوبار تماس بگیرید. کارکنان اتوبار در محل حاضر می شوند و اقدامات لازم جهت باربری را آغاز می کنند. با انتخاب یک اتوبار مناسب می توانید اطمینان حاصل کنید که تمامی مراحل اسباب کشی به درستی صورت می پذیرد و تمامی وسایل شما در کمال صحت و سلامت به مقصد خواهد رسید.

درباره نویسنده

نظر خود را بنویسید